Poslední turnaj a zhodnocení sezóny dorostenek

2.4.2019

Jedna z prvních kategorií, která letošní sezónu už zakončila byla kategorie dorostenek. Ty hrály 1. ligu dorostenek Ústeckého kraje. Na poslední turnaj sezóny se vydaly do Chomutova. Holky během sezóny odehrály 18 zápasů.

Poslední turnaj

Poslední turnaj se uskutečnil v Chomutově, kde se dorostenky utkaly s týmy FBK Wings Most a FBC DDM Kati Kadaň. První zápas proti týmu z Kadaně byl velice vyrovnaný a tomu odpovídá i výsledek 2:2. Druhý zápas ovšem holky zvládly na jedničku a vyhrály 4:2 nad Mostem. Důležité čtyři body pomohly holkám umístit se na 9. místě.

Zhodnocení sezóny

Letošní sezóna byla první zkušenost pro náš dorostenecký tým, i když výsledky a umístění nedopadlo nejlépe, tak splnily cíle určené na začatku sezóny – neskončit na posledním místě. Holky hrály 1. ligu dorostenek (informace, tabulka,…)

Mezi nejlepší hráče roudnického celku patří kapitánka Daniela Vokálková, která s 9 kanadskými body (3+6) skončila na prvním místě. Následována hráčkami Viktorií Prokopovou se 7 kanadskými body (5+2) a Barborou Řepovou s 6 body (5+1). Vyzdvihnout musíme opět golmanské trio našich holek, které nejen pomáhalo v bráně jako vždy, ale i na herní ploše.

Holky se umístily na předposledním 9. místě s 11 body. Co se týče úspěšnosti přesilovek umístily se holky na druhém místě spolu s Děčínem a Českou Lípou se 40% a procentuální úspěšnosti oslabení na čtvrtém místě s týmy z Ústí a Děčina s 66,67%. Náš tým skončil jako druhý nejvíce trestaný tým se 44 minutami. 

„V letošní sezóně 2018/2019 se v Roudnici poprvé zahájila kategorie dorostenek. Celý tým po celou sezónu probíhal mnoha změnami, ale i přes změny se nevzdaly a měly to v pevných rukách. Holky makaly, zápas co zápas, výsledky nebyly ideální, ale přesto práce na hřišti byla výborná. Také k nám přišlo spousta nových hraček a můžeme být rádi, že přišly, protože takovou posilu do dorostenek jsme vážně potřebovaly. Našim cílem do příští sezóny je zlepšit kvalitu hry a lepší přístup celkově, jak ke spoluhráčkám, tak k tréninkům, protože z odvedené práce na trénincích čerpáme v zápase. V této sezóně dorostenky odehrály 18 zápasů, z toho 3 výhry a 2 remízy. Chtěla bych vyzdvihnout naší hlavní golmanku Lucii Brandejskou, která tento tým po celé zápasy držela a snažila se nám být největší podporou a betonem v bráně zároveň. Též bych chtěla ocenit druhou golmanku Annu Machovou, která v této sezóně nebyla golmanem, ale velice užitečným hráčem a obráncem tohoto týmu. Každá z tohoto týmu má své plusy a mínusy a není jedna nejlepší hračka, všechny jsou nejlepší. Doufám, že v příští sezoně získáme více bodů a ukážeme větší kvalitu hry. Teď nás čeká soustředění a letní příprava, chtěly bychom poděkovat všem rodičům a lidem, kteří nás podporovaly po celou sezónu, děkujeme.“ slovo kapitánky Daniely Vokálkové.

Dorostenkám děkujeme za super sezónu a reprezentaci. Věříme, že o letní přípravu pořádně zamakají a příští sezóna bude mnohem lepší!

#nodrillnoskill #nevzdavamese #dorostenky #adost #hlavneseztohonepo** #cimvicegoludametimvicejichmame


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *