Olympiáda dětí a mládeže 2019 a roudnická účast

31.7.2019

Olympiáda dětí a mládeže 2019

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (dále ODM) je každoroční celorepubliková událost, kde mezi sebou soutěží krajské reprezantace a jejich výběry v různých sportech jako například právě florbal, baseball a další. Sportovcům tato událost navozuje atmosféru opravdových olympijských her, tudíž nechybí zapálení slavnostního ohně ani slavnostní ceremoniály. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. Tento rok se jednalo už o 16. ročník, který hostil Liberecký kraj.

Roudnická účast

Z našeho malého klubu se podařilo pouze dvěma dívkám probojovat do výběru Ústeckého kraje. Byla to gólmanka Lucie Brandejská a hráčka Eliška Sedláčková. Holky a Ústecký kraj byly ve skupině, kde se střetly s Středočeským, Zlínským, Královéhradeckým, Karlovarským, Moravskoslezským a Jihočeským krajem. Holky postoupily i do čtvrfinále, kde se utkaly s týmem z Hlavního města Prahy a poté je čekal lítý boj o umístění.

Hodnocení holek

„První den proběhl v příjemné atmosféře. Naším “florbalovým“ autobusem jsme z Ústí n/L do Liberce dojeli kolem 2 hodiny odpoledne a měli dostatek času se v klidu ubytovat, seznámit se i s jinými sportovci a rozdat tzv,, krajské oblečení“, které následně nosili všechny kraje po celý čas olympiády. Druhým dnem jsme započaly náš první zápas proti Středočeškám v 9.00, bohužel se prokázala kvalita, se kterou si poté vybojovaly zasloužené zlato a zápas dopadl porážkou 3:1, i když jsme odehrály velmi dobrý zápas a středočesky poté i přiznaly, že nás podcenily a nečekaly od nás takovouto kvalitní hru, tato porážka nás v budoucích zápasech dost poznamenala a následné utkání se Zlínským krajem, se ktrerým jsme předvedly nejhorší výkon na celém turnaji a zlínské dívky lehce zvítězily 5:2, poslední zápas tohoto dne jsme s Královéhradeckým krajem minutu a půl urvaly remízu 2:2. Třetí den jsme začly těsnou výhrou nad Karlovarskými florbalistkami, neboť jsme tento tým velmi podcenily,překvapilo nás velmi rychlé vyrovnání, ale díky vzájemné podpoře a týmovosti jsme vybojovaly vítězství 3:2. Další utkání proběhlo se skoro hlavními favoritkami turnaje z Moravskoslezského kraje, při kterém možná i nedostatek sebevědomí z předešlé těsné výhry nad velmi slabším týmem a zápas pro nás neúspěšně skončil 1:5. Společně s trenéry jsme se sešly v šatně před posledním zápasem tohoto dne o trochu dříve, abychom se společně hodně motivovaly a nakoply k velmi úspěšnému zakončení dne výhrou 6:2 nad Jihočechy.Čtvrtý den díky umístění v tabulce jsme postoupily do čtvrtfinále, které započalo velmi těžkým utkáním proti výberu z Hlavního města, který byl značně viditelně lepší kvality a s naprostým přehledem nad námi vyhrály 5:0. Tento den se nám vůbec nedařilo a po dalším zápase opět s Moravskoslezskem jsme odcházely s nestřeleným gólem a výsledkem 3:0, ale oba zápasy byly jsme se rvaly. Pátý a zároveň poslední herní den jsme byly připravené se rvát o 7. místo do posledních vteřin a hlavně si užít naše poslední utkání na ODM 2019 proti Královéhradeckému kraji,se kterým jsme se už setkaly. Byly jsme určitě týmovější a troufám si říct, že technicky zdatnější, ale bohužel to možná bylo únavou, smůlou, ale nezvládly jsme ho. I když to nebyl ten nejlepší konec a vlastně ani začátek, jsme se po chvíli smutku schopily a uvědomily si, že naše umístění vlastně neskončilo vůbec špatně a není ani tak důležité, protože za pár let nám bude naprosto jedno jestli jsme měly na Olympiádě dětí a mládeže v roce 2019 medaili nebo ne, protože stačí opravdu jen pár dní a vzniknou tak pevná přátelství a vzpomínky na celý život a právě proto budu na tuto obrovskou a skvělou akci vzpomínat po zbytek života.“ Takto rozsáhle hodnotila ODM Eliška Sedláčková

„Jsem ráda, ze jsem byla vybrána a mohla se zúčastnit. I když se nám nepodařilo vyhrát medaili, pořad jsme drželi jako tým a to bylo ze všeho nejdůležitější. Z gólmanskeho pohledu to byl opravdu mazec a neskutečný zážitek. Odchytala jsem 6 a půl zápasu a mohu říct, že mi každý zápas velkým kusem něco dal.“ Takto stroze hodnotila ODM Lucie Brandejská.

Výsledky a pořadí

zápasy: Středočeský kraj – Ústecký kraj 3:1, Zlínský kraj – Ústecký kraj 5:2, Ústecký kraj – Královéhradecký kraj 2:2, Ústecký kraj – Karlovarský kraj 3:2, Moravskoslezský kraj – Ústecký kraj 5:1, Ústecký kraj – Jihočeský kraj 6:2, čtvrtfinále: Ústecký kraj – Hlavní město Praha 5:0, boj o umístění: Moravskoslezský kraj – Ústecký kraj 3:0, Královéhradecký kraj – Ústecký kraj 4:2.

Ústecký kraj skončil na krásném 8. místě.

Galleries

  • Eliška
  • Brendy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *