Měsíc září

30.9.2019

Měsíc září

Měsíc září utekl jako voda, děti už mají první měsíc nového školního roku za sebou a pomalu se nám rozjíždí i florbalová sezóna. V měsíci září už naše tři kategorie do ní nakoukly a to dorostenci, kteří odehráli první turnaj hnedka v domácím prostředí na hale v Neklanově ulici a druhý turnaj odehráli o statní svátek, další byli junioři a nakonec poslední víkend v září završila kategorie mužů . Pojďme se podívat, jak se jim dařilo.

Dále se společně koukneme i na soustředění dorostenců, které skončilo tenhle víkend a nakonec pro vás máme jednu specialitu. Vyzpovídali jsme asistenty kapitána dorostenců Aleše Rubína a Bilguuna Ariunbuyana, kteří svoje odpovědi shrnuli do krátkých odstavců. Na konci článku se můžete těšit i na novinky uplynulého měsíce.

Dorostenci

První turnaj odehráli naši dorostenci, jak bylo zmíněno na domácí hale v Neklanově ulici a to 14.9.2019. Nastoupili proti týmům Florbal Teplice a FBC Jazzmani Žatec. První zápas kluci vyhráli 4:1. Bohužel druhý zápas se jim nepovedl podle přestav a prohrály 10:3. (Online proti Teplicím, Online proti Žatci)

Druhý turnaj odehrála kategorie dorostenců na státní svátek 28.9.2019 ve sportovní hale v Krupce proti týmům Florbal Ústí B a 1. FBC DDM Děčín IV. Na tomhle turnaji bylo znát, že kluci se právě zúčastnili soustředění, protože náhradní tým nezvládnul turnaj a dostal od soupeřů vysokým rozdílem. Našemu týmu se povedlo vstřelit pouze tři góly zatímco soupeři 37 gólů.(Online proti Ústí, Online proti Děčínu)

Budeme našim mladým nadějím držet palce a snad se dokáži vyšplhat nahoru a splnit cíle, které si před sezónou dali.

Junioři

Naši junioři vyrazili 21.9.2019 do sportovní haly ve Strupčicích, kde se utkali proti týmům Florbal Jirkov a 1. FBC DDM Děčín IV. Vstup juniorů do sezóny se jim velmi nezdařil, první zápas prohráli 8:1 proti týmu z Děčína, naopak ve druhém zápase si spravili chuť a vyhrály 8:4 proti týmu z Jirkova. (Online proti Děčínu, Online proti Jirkovu). Díky výhře se naše kategorie juniorů po prvním turnaji umístila na dělené 7. místo.

Muži A

Naše nejstarší kategorie vyrazila v neděli 29.9.2019 na turnaj do Jirkova, kde se střetli s domácímu týmu Florbal Jirkov a FBC Vipers Most. První zápas proti týmu z Mostu(#dyckymost) skončil příjemnou remízou 3:3. Druhý zápas byl též velmi vypjatý, ale povedlo se nám udržet jednogólový náskok a odvést si první výhru 4:3 nad domácím týmem. (Online proti Jirkovu, Online proti Mostu). Díky svému výkonu si muži odvezli 4 body a jsou na průběžném 3. místě

Soustředění dorostenců plus rozhovor

Soustředění proběhlo od pátku 27.9.2019 do neděle 29.9.2019 v Rokytnici nad Jizerou a zúčastnila se ho kategorie dorostenců.

O: Právě Vám skončilo soustředění, tak co by jste nám o něm řekli a jak ho hodnotíte?
„Byli jsme v Rokytnici nad Jizerou v horách minulý víkend od pátku 27.9.2019 do neděle 29.9.2019, bylo to ideální na doplnění kondice a nedostatku fyzické síly, proto taky bylo vybrané tohle místo.“

O: Jaký byl program soustředění?
„Program byl velmi nabitý, měli jsme každý den třikrát trénink, rozcvičky venku ale myslelo se i na pořádnou kompenzaci před i po tréninku, které se během roku moc nedostává. Co se týče jídla měli jsme zajištěné snídaně, obědy i večeře. To vše bylo v nedaleké restauraci. Na jídlo si nikdo z nás nemůže stěžovat bylo dobré a vydatné.“

O: Co jste snažili zlepšit a na co jste se zaměřili na soustředění?
„Snažily jsme se zaměřit naší pozornost na hru 1 na 1, v čemž cítíme nedostatky, ale myslím, že jsme na tom pořádně zapracovali a nedostatky jsme minimálně zmenšili, ale samozřejmě to nejde hned musíme se tomu věnovat celý rok, což budeme.“

O: Jak hodnotíte letní přípravu a turnaje, kterých jste se zúčastnili?
„ Letní příprava byla v lehkém a přátelském duchu, pár kondičních a běhácích tréninku, zaměřených na rozvoj síly a dynamiky běhu, ale hlavně i hra a trénink individuálních dovednostních s míčkem nás posouvá dál a toho jsme měli dostatek.“

O: Jak hodnotíte první turnaj a vstup do sezóny?
„První turnaj nebyl špatný, první zápas s Teplicemi se vydařil po všech stranách skvěle, troufnu si říct, že jsme soupeře většinu hry přehrávali a měli na vrh. Ovšem druhy zápas jsme zklamali v koncovce a po našich nevynucených chybách jsme zbytečně inkasovali a prohráli, ale nedá se říct, že jsme vyloženě hráli špatně.“

O: Cíle na sezónu?
„Cíle jsou samozřejmě co nejvyšší, ale zase se držíme při zemi a myslíme na nadprůměrné příčky, chtěli bychom se dostat do top 5 týmů naší ligy “

O: Nějaké drby a nebo nějaké další věci, co by jste nám chtěli sdělit?
„Musím za sebe říct, že máme skvělý kolektiv a jsme pozitivní, nás osobně nejvíce nabijí pozitivitou a energií Michael Rous a Adam Šeps, dokáží tým dostat do optimální nálady na tréninku i zápase. Samozřejmě trenéři nás taky svým přístupem a to jak v průběhu soustředění soustředění v Rokytnici, tak cely rok nabíjí pozitivní energií a zpříjemňují školní rok.“

Novinky

Do souhrnu uplynulého měsíce asi patří předání sbírky pro nemocného Míšu, kterou jsme vybírali na všech akcích a turnajích na naší hale Pod Lipou. Velmi děkujeme všem lidem, kteří přispěli a Sportovnímu hotelu BK Real, který danou částku zdvojnásobil. Maminka nám prozradila, že vybrané peníze investuje do zimních sportů, které si nemocný Míša velmi oblíbil.

Další novinkou byl velký a přibližně tři hodinový meeting našich trenérů a předsedy, kde se nastavovaly cíle do příštích sezón. Diskutovalo se i jakým směrem se náš klub bude ubírat a jaké další akce by náš klub mohl zaštítit a udělat. Nápadů bylo hodně a i diskuze byla velmi dobrá. Takové podobné meetingy bude klub pořádat častěji.

Ve středu 25.09.2019 proběhl též nábor nových příznivců u nás na hale Pod Lipou. Zájemci si mohli na vlastní triko vyzkoušet různé florbalové dovednosti a trénink v našem klubu.

Galleries

  • Předání sbírky
  • Nábor
  • Dorostenci v domácí hale v Neklanově ulici

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *