Prosinec 2021

10.1.2022

Prosinec

Pojďme se společně poohlédnout za posledním sportovním měsícem roku 2021.

Muži A

Muži A odehráli náročný turnaj, ve kterém se rozhodovalo o dalším pokračování. Turnaj se uskutečnil 4.12.2021 a pořadatelství připadlo nám, kvůli nevhodnosti našich hal se uskutečnil ve Spořicích. Muži se utkali s týmy Sportovní Klub FBC Most a FBC Vipers Most. Zvláště první utkání proti týmu z Mostu bylo krušné a náročné. Soupeř byl velmi odolný a po našem rychlém dvou brankovém vedení přišla hned ledová sprcha v podobě vyrovnání. Utkání probíhalo jako „na houpačce“, odpor se nám povedlo zlomit až v posledních šesti minutách, kdy se nám povedlo odskočit a vedení udržet. Hlavní roli lodivoda se ujal náš kapitán, který nás osmi kanadskými body (5+3) nasměroval k vítezství. Velmi dobře se uvedl i Štěpán |Cvekl, který získal 5 kanadských bodů. (ONLINE)
Druhé utkání bylo více na naší straně, a výsledek tomu odpovídá. Opět velmi vynikající bodový výkon zaznamenalo duo Cvekl + Cvekl, které získalo dohromady dalších 12 kanadských bodů, dále zaznamenal hattrick i Jaroslav Gabriel. (ONLINE)
Díky zisku 6 bodů do tabulky se náš A-tým vyhoupl na přední příčky v Regionální lize.

Muži B

Muži B neprožili dobrý závěr roku, jelikož se jim povedlo vyhrát pouze jeden zápas ze tří. První utkání se konalo 4.12. ve SH CHomutov a to se chlapům vůbec nepovedlo a tomu odpovídá i skóre 7:22 pro tým soupeře. Nutno podknout, že si za soupeře zahráli i hráči z vyšších soutěží. (ONLINE)
Muži B pokračovali v měsíci prosinci i druhým turnajem, který se uskutečnil 18.12., a to opět v Chomutově. Zde se utkali opět s týmem Florbal Chomutov C a FD Teplice C. První utkání proti týmu z Teplic bylo velmi vyrovnané, rozhoudnout se nám povedlo v závěru, když jsme odskočili do dvoubrankového vedení a zvítězili i přes tlak soupeře 7:6. (ONLINE)
Opětovné utkání s týmem z Chomutova dopadlo podobně jako na začátku prosince. Soupeř nás svoji kvalitou i přes náš výkon převálcoval a tomu odpovídá i stav 9:16. (ONLINE)

Junioři

Junioři nezažívají dobrou sezónu a prosinec tomu odpovídal. Kluci odehráli 12.12. turnaj v Lovosicích, kde se střetli s týmy FD Teplice a SK Bivoj Litvínov. Obě utkání skončila prohrou, první 2:11. (ONLINE)
Ve druhém utkání byl výkon poněkud lepší, ale chyběla střelecká produktivita  a tudiž zápas dopadl 5:9 pro soupeře. (ONLINE)

Dorostenci

Dorostenci na turnaji, který se uskutečnil 5.12. na domáci půdě, poznali první zaškobrtnutí, jelikož se jim nepovedlo první utkání proti týmu Florbal Chomutov B. Utkání prohráli 4:10.(ONLINE)
Druhé utkání na domácí půdě probíhalo úplně jinak než první zápas. Utkání proti týmu FBC DDM Kati Kadaň naši mladí borci zcela ovládli a nenechali soupeře vydechnout. Hráči utkání se stala dvojice Jan Hubka (6 KB – 2+4) a Filip Bártek (6KB – 5 + 1). (ONLINE)

Dorostencům se povedlo odehrát ještě jeden soutěžní turnaj a to 19.12. ve Strupčicích. Tento turnaj byl zcela v režii našich dorostenců, kteří zaznamenali dvě výhry a dobrý konec roku 2021. První utkání proti týmu z Podbořan dopadlo 8:4 (ONLINE), ve druhém utkání jsme soupeře z Jirkova rozstříleli 17:3 (ONLINE). V prvním utkání zaznamenal hráč Matyáš Korous hattrick, ve druhém utkání se nejvíce prosadili hráči Filip Bártek (4+2), Matyáš Korous (3+3) a Lukáš Jirásek (4+1).

Starší žáci

„Starší žáci zakončili letošní rok turnajem v Lounech. Odjížděli jsme s vidinou, že si odvezeme 6 bodů za dvě výhry. Bohužel hned v prvním zápase s Bílinou jsme jasně propadli ve všech herních situacích. Celý zápas jsme tahali za kratší konec a nic se nám nevedlo. V obraně to skřípalo a v útočném pásmu jsme nic kloudného nevymysleli a proto jsme prohráli 3:7. Na druhé utkání jsme se připravili lépe a bylo to vidět. Hráli jsme s chladnou hlavou a dělali vše jak jsme si před utkáním řekli. Náš golman Dominik „Deutsch“ Kučin vychytal svou první nulu v sezoně a snad i v kariéře. Moc mu gratuluji. Díky patří i klukům kteří nedovolili soupeři skórovat a nad týmem z Dubí vyhráli 4:0. Je jen škoda, že naše mise do Loun vyšla zase jen na 50%. Celý tým by si už zasloužil přivést z turnaje plný počet bodů.“ Takto hodnotil výkon svých svěřenců trenér Martin Kára.

ONLINE – Bílina
ONLINE – Dubí

Mladší žáci

Mladší žáci se konečně dočkali turnaje na domácí půdě, který se uskutečnil 5.12.“První utkání s Chomutovem se nám nepovedlo. I když jsme byli jasně lepší, neproměňovali jsme naše střelecké šance a proto jsme prohráli 9:6. Zápas s Děčínem byl od první minuty velice vyrovnaný, ale ukázali jsme větší touhu po vítězství a udolali jsme je 7:6. Poslední mač byl začátku v naší režii, jelikož se nám povedlo soupeře z Lovosic rozstřílet 20:9. Nejlepším hráčem celého turnaje byl Matěj „Matthew“ Kára a samozřejmě celá první trojka „Matthew, Jára, Mára“. Opět se neztratili naší elévové “ Olda, Viky, Sváča“, kteří odehráli velice dobrý turnaj. Celý tým musím pochválit. Domácí turnaj hodnotím jako velice vydařený a doufám, že dál pojedeme na vítězné vlně.“ Takto hodnotil turnaj trenér Martin Kára

Mladší žáci stihli v prosinci odehrát i druhý turnaj v Chomutově. Postupně prohráli všechna svá utkání. Bílina 20 : 6, Chomutov 12 : 7, Litvínov 14 : 2. „Dnes se prostě nevedlo celému týmu. Budem muset hodně moc potrénovat, aby se nám dařilo uhrát lepší výsledky.“ Takto hodnotil turnaj trenér Martin Kára.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *