Zakončení ledna

2.2.2022

Přinášíme Vám shrnutí soutěžních utkání v posledních dvou víkendech v lednu.

Muži A

Dějištěm prvního turnaje našeho A-mužstva v novém roce byla Sportovní hala Chemik. „Áčkaři“ zde odehráli 22.1. dvě utkání. V prvním utkání se střetli s týmem FBC DDM Kati Kadaň B. Soupeřem pro druhý zápas jim byli domácí hráči ASK Lovosice-LFP.

BK REAL Roudnice nad Labem – FBC DDM Kati Kadaň (ONLINE)

Až na první třetinu, která byla z obou stran vyrovnaná, byl zápas v naší režii. Bodově se nejvíce dařilo duu R. Hartmann (#21) a O. Cvekl (#49), oba zaznamenali shodně 4+2. Soupeř se k žádné větší šanci nebo tlaku nedostal. Když už si nějakou šanci vypracoval, tak nás v bráně podržel skvěle chytající D. Whitehead (#70), který předvádí konzistentní a velmi spolehlivý výkon. Svůj debut v A-mužstvu prožil mladší z našeho gólmanského dua Whitehead – Whitehead, a sice J. M. Whitehead (#1). Ke svému debutu nastoupil ve 38‘ minutě a za svá záda nepustil žádnou z kadaňských střel. Výsledky jednotlivých třetin 3:2, 6:2 a 5:1.

ASK Lovosice-LFP – BK REAL Roudnice nad Labem (ONLINE)

Zápas proti domácím se nesl úplně v jiném rytmu než první duel proti Katům z Kadaně. Inkasovali jsme velmi brzký gól, tudíž jsme museli dotahovat již od samého začátku zápasu. Špatný vstup do zápasu podtrhl celkově špatný výkon v první třetině. Soupeř do zápasu nastoupil s větší chutí, dravostí a chtíčem vyhrát. Tomu odpovídal i průběžný stav po první třetině, a sice 4:1 pro domácí celek. Vinou zranění do zápasu nezasáhl centr první lajny R. Hartmann (#21). Důvodem bylo blíže nespecifikované zranění v dolní polovině těla. Tento faktor se bohužel promítl i do hry, ve které byla jeho absence velmi znát.
Druhá třetina také nezačala podle našich představ. Brzká vyloučení dostala naše mužstvo do dvojnásobného oslabení (5na3 z pohledu domácích). Speciální formace ovšem splnila své a podařilo se oslabení ubránit. Právě tímto momentem, úspěšně ubráněné oslabení, jsme se vrátili do zápasu. Na konci druhé třetiny jsme soupeřův původně tříbrankový náskok srazili na rozdíl jedné branky.
Ve třetí třetině jsme průběh zápasu převrátili na svou stranu. Soupeř sice ještě stihl srovnat krok, avšak definitivní tečku za zápasem udělal svým gólem ve 43‘ minutě D. Pilař (#18). Křídelníkovi první lajny se v zápase dařilo. D. Pilař (#18) posbíral hned 5 kanadských bodů, 4+1. Výsledky jednotlivých třetin 4:1, 1:3 a 2:4.

Muži B 

B-tým čekal v neděli 23.1. v Krupce papírově snadný turnaj, čekaly je totiž týmy FBK Prty Postoloprty a FBC Jazzmani Žatec B, oběma celkům se letos moc nedaří. Avšak hned první utkání s Prty přineslo velmi napínavé drama, které se rozhodlo až v samotném závěru. Naši muži ztráceli na soupeře dvě branky, avšak se jim povedlo nejen vyrovnat, ale i zvýšit stav utkání na 8:7. Bohužel se jim ho nepovedlo udržet, když inkasovali necelou minutu před koncem utkání. (ONLINE)
Druhé utkání též přineslo velmi napínavé a houževnaté utkání, jelikož se nám též povedlo si získat náskok až v průběhu třetí třetiny. Avšak v tomto utkání jsme soupeře již nepustili a stav se nám povedlo udržet a připsali jsme si výhru. (ONLINE)

Junioři

Juniorům se letos vůbec nedaří a nebylo tomu jinak ani na domácím turnaji v Novém roce. Juniorům jakoby došly síly hned v úvodu prvního utkání s Kadaní, poslední vzepření v závěru bylo už jenom výkřik do tmy. (ONLINE)
Druhé utkání nebylo ani o poznání lepší opět i přes dobrý vstup do utkání s Děčínem přišla studená sprcha v podobě několika za sebe vstřelených gólů (soupeř jich vstřelil 10 během deseti minut). Kluci si v dalším domácím turnaji nepřipisují ani jeden bod a čeká je náročný závěr sezóny. (ONLINE)

Starší žáci

„Sedm statečných, přesně takový počet hráčů nám zbyl z celého našeho kádru pro domácí turnaj STRŽŮ. Před zápasem jsem slyšel hlasy fandů z Litvínova, že nemáme šanci a že nás v takovém počtu utaví. Po první třetině jsme sice prohrávali 3:0 a vypadalo to na jasný průběh. Ze hry jsme jim povolili jen jeden zásah, ostatní dva ze standartních situací, bohužel z naší strany špatně ubráněné. Hned v začátku druhého dějství jsme měli k dispozici přesilovku. Bohužel si naši kluci dvakrát nerozuměli v rozehrávce a ze dvou rychlých protiútoků, dostali dva laciné góly. Do konce třetiny jsme zabrali a vstřelili dvě velice důležité branky a třetina skončila 2:2. Ve třetí části už na nás Litvínov nic nevymyslel. Smůla pro nás, že i přesto že jsme měli více šancí, jsme dali už jen jeden gól a třetinu vyhráli. Bohužel v celkovém součtu jsme po perfektním výkonu prohráli 5:3. Pak následovalo derby se Štětím. Do derby se jde s tím, že je dopředu vyhrané a taky ano. Sice jsme dostali první gól, což nás trochu zaskočilo, ale pak už to vše bylo v naší režii. Sedm gólů v řadě a bylo po utkání. Nebýt trestného střílení v poslední minutě zápasu, tak by nám Štětí už žádnou branku nedalo. Slavili jsme zaslouženou výhru 7:2. Velká chvála a poděkování klukům, za výkon, který předvedli.“ Takto hodnotil domácí turnaj trenér Martin Kára.

ONLINE – Litvínov
ONLINE – Štětí

Elévové

„Elévové o víkendu zavítali v okleštěné sestavě na turnaj do Lovosic. Turnaj se i přes to, že nedorazily další 2 týmy, hrál ale pouze na dvě skupiny, kde hrál každý s každým. Následně hráli spolu 1 z 1, 2 z 2, 3z 3, podle toho jak se umístili ve své skupince. V naší skupině jsme se postupně utkali s týmy Litvínov Black a Lovosice Black. Oba zápasy jsme po velkých bitvách prohráli. O pomyslné 5. místo v turnaji jsme se utkali s hráči Lovosice White, se kterými jsme odehráli velice vyrovnaný souboj. Nakonec se nám povedlo zvítězit a domů jsme odjížděli z dobrým pocitem, z alespoň jednoho zaslouženého vítězství. Nejlepším hráčem byl dle mého názoru Tadeáš „Brendy“ Brandejský, který dal brankářům soupeřů nejvíce gólů. Stále máme však co zlepšovat, hlavně to, aby děti uměly předvést na turnajích, co vše se naučili na trénincích, což se nám zatím moc nevede. Chci poděkovat rodičům, že jsou s námi.“ Takto hodnotil turnaj a výkon svých svěřenců trenér Martin Kára

Školní florbal

Sestavený tým z našich hráčů se zúčastnil školního turnaje ve florbale za místní gymnázium Roudnice nad Labem. V krajském kole, které se odehrálo v Lovosicích se naši borci probojovali z prvního místa, když postupně zvítězili nad dalšími roudnickými školami. (Okres)
V krajském kole se bohužel tolik nedařilo, jelikož kluci prohráli všechna utkání, což nevadí, jsme rádi, že naši reprezentují nejen náš klub, ale hlavně i naše město i svoji školu. (Kraj)

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *