Czech Open 2020

Czech Open

Náš A-tým se po třetí za sebou zúčastnil mezinárodního turnaje Czech Open, kde dosáhl  historického úspěchu. Ve čtyřčlenné skupině OPEN M jsme narazili na týmy – BATS Černošice, Hockey Eintracht Steglitz a tým Matfyzu.

Skupina

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Černošic, který se od začátku zápasu prokazoval velikou kvalitou. Po poměrně vyrovnané první třetině, která skončila 3:2 pro našeho soupeře jsme se tímto nadějným výsledkem nechali strhnout a hru ještě více otevřeli, což soupeř na rozdíl od nás nekompromisně trestal a utkání nakonec skončilo výsledkem 10:3 pro Černošice. (ONLINE)

Pár hodin po prvním zápase jsme se utkali s německým soupeřem Eintracht Steglitz. Zápas, ve kterém jsme měli naopak pomyslnou převahu my se rozjel pro nás opět špatně, když jsme po 4 minutách hry inkasovali první branku. Ta nás, ale nakopla a do konce první třetiny jsme skóre zvrátili na svoji stranu – 1.třetina 1:2 pro Roudnici. Do druhé části jsme vstoupili tak jako jsme ukončili  první – aktivita, pohyb na hřišti, souhra, nic z toho nám nechybělo a tak jsme pohodlně upravili brankový stav na 1:3. Posledních 8 minut utkání, ale rozhodčí chtěli dát zápasu ještě nový příběh a začali nás vylučovat snad i za ¨špatné napití z láhve¨. Nicméně rozhodčí nás poslali do tří a během 10 vteřin Němci srovnali na 3:3. Definitivní ne řekl Němcům i rozhodčím až Štěpán Šára dvě minuty před koncem a rozhodl tak o našem vítězství 3:4. (ONLINE)

Další hrací den nás čekalo mužstvo Matfyzu. Po prvním hracím dni jsme drželi průběžné druhé místo v tabulce základní skupiny. Do zápasu s Matfyzem jsme vstupovali s jasným cílem – vyhrát. Výhra nám zaručovala druhé místo ve skupině a pro nás by to v tu chvíli znamenalo postup mezi 32 nejlepších týmů na turnaji.  Turnajem nás doprovázela poměrně nepříjemná tradice, obdžení první branky zafungovalo a opět jsme na úvod zápasu prohráváli 0:1. Po první obdržené brance jsme přebrali otěže zápasu nicméně prozatím neúspěšné dobývání branky soupeře nemohlo znamenat nic jiného než druhou obdrženou branku a rázem jsme prohrávali o dvě branky – 0:2. S druhou brankou soupeře, ale už začali přicházet i branky naše, do dvou minut bylo skóre srovnáno a do pauzy se šlo nerozhodně za stavu 2:2. Ve druhé hrací části jsme zápas, dá se říct jasně převzali a třemi rychlými góly ho rozhodli. Konečné skóre bylo 7:3 pro nás. (ONLINE)

Playoff

Druhý páteční zápas byl kontumován v náš prospěch 5:0. V pátek jsme si připsali dvě výhry a čekal nás brzký sobotní zápas s FBC Barracudas Slaný o postup mezi posledních 16 týmů. Zápas začínal již v 8:00 což pro nás znamenalo výjezd již v 6:00 v milném očekávání, že hala bude k dispozici od 7:00. Soupeři ze Slaného neponechali nic náhodě a zápas rozhodli již v první části, kde jsme totálně nestíhali tempo zápasu a nebyli rovnými soupeřem, první část – 5:1. Ve druhé části se naše hra o poznání zlepšila, ale i přesto soupeř nadále vykazoval velikou kvalitu a přidal další dvě branky a turnaj pro nás tímto zápasem skončil. 7:1. (ONLINE)

Zhodnocení trenéra Jiřího Šulce

„Naše působení na turnaji musím hodnotit pozitivně – dostali jsme se mezi posledních 32 týmů. Připsali jsme si tři výhry a  poměřili síly s kvalitnějšími týmy. Zařadili jsme do sestavy nově příchozího Ondru Cvekla, který nám spolu s Danem Pilařem a Richardem Hartmannem vytvořil výbornou útočnou trojici. Největším naším nedostatkem na turnaji byla obranná fáze hry, na kterou se nám vůbec nepovedlo navázat na výkony ze sezóny, kde jsme naopak v obranné fázi poměrně vynikali. Musíme říci, že i produktivita,  nás srážela v těžších zápasech na turnaji protože bez šancí jsme samozřejmě úplně nebyli. Opět se nám potvrdilo, že u nás může dát branku/bodovat kdokoliv, za což jsem moc rád. Dařilo se oběma útočným trojkám, jak již zmiňované, tak i náš první útok ve složení Štěpán Šára, Jiří Hádek a Jan Rott fungoval skvěle. Hra byla výborně doplněna beky. Skvěle spolupracovali s útočníky, tudíž ofenzivní fáze hry nebyla problém. Do cyklu Czech Open musím zařadit i středeční přátelské utkání v Kralupech nad Vltavou, kde jsme zvítězili 3:6 a odjížděli na turnaj již s jednou výhrou v zádech.