Letní příprava mužů 2019

Letní příprava mužů 2019

V letní přípravě se naše nejstarší kategorie zúčastnila dvou velkých českých turnajů. První z nich byl světoznámý turnaj Czech Open, který se každoročně koná na pražských sportovních halách. Tento rok se uskutečnil v termínu od 8. do 12. srpna. Další turnaj, kterého se muži zúčastnili byl Pohár české pojišťovny, ten se uskutečnil v posledních dvou srpnových víkendech.

Czech open 2019

Naším soupeřem se po losu stal – český tým ZFK Petrovice, slovinský tým Lord A.G.C.#9 a švédský tým Hallandsgatan. První zápas a také asi jeden z lepších zápasů z pohledu roudnického diváka byl proti dalšímu českému soupeři ZFK Petrovice. V tomto zápase nás zlomily dva vlastní góly. Konečné skóre bylo 4:1 pro Petrovice. Druhý zápas jsme odehráli proti slovinskému týmu, který se nakonec umístil na prvním místě naší tabulky a převálcoval všechny soupeře včetně nás. Konečný stav 7:1 pro slovinský výběr. 

Další den nás čekal poslední soupeř z naší tabulky a to švédský tým Hallandsgatan. Tento zápas byl asi nejvíce napínavý a vyhrocený. Kluci bojovali, ale projevili se schopnosti soupeře a zápas jsme prohráli 3:2. Odkaz na shlédnutí zápasu. Tudíž nakonec naší jedinou záchranou bylo projít přes předkolo, kde jsme se utkali proti týmu VALINANVALA, který nestojí za komentář, jejich chování neodpovídalo fair play a jejich urážky nestojí za řeč. Zápas skončil 3:1 pro soupeře.

Odkazy na jednotlivé zápasy: Roudnice vs. Petrovice, Roudnice vs. Lord, Roudnice vs. Hallandsgatan, Roudnice vs. Valinanvala.

Pohár České pojišťovny

Poprvé jsme se přihlásili i do tohoto tuzemského turnaje, který se každoročně koná ke konci srpna po celé republice. Náš první turnaj jsme odehráli ve SH ZŠ Černošice-Mokropsy. Los nám přiřknul týmy, které hrají o několik soutěží výš nad námi a to TJ Sokol Koberovy, FBC Slavia Praha, DDM Dynamo Teplice a FBC Lions Mladá Boleslav.

Nás první zápas jsme rozehráli proti týmu TJ Sokol Koberovy, tento zápas jsme se vůbec nemohli dostat k nějaké šanci. Soupeř skvěle bránil i útočil a i přes počáteční náskok 2:0 pro nás, dokázal soupeř rychle otočit a hru v podstatě řídit. Skóre mluví za vše 9:3. Nejlepším hráčem našeho celku byl vybrán útočník Richard Hartman. Online

Druhý zápas jsme odehráli proti FBC Slavia Praha. Tento zápas se nám velmi vedlo držet krok se soupeřem a v mnoha okamžicích ho i potrápit. Tento zápas se našemu celku vyvedl a naši kluci z něho můžou čerpat cenné zkušenosti. Zápas skončil 7:6 pro Slavii. Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen gólman Matěj Fišer. Online

Druhý den nás čekali poslední dva soupeři a to Mladá Boleslav a náš velký rival Teplice. První zápas proti Teplicím byl též z pohledu fanouška našeho týmu vcelku podařený. Skóre 8:6 pro Teplice je hezký výsledek. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen gólman Václav Neuman. online. Poslední zápas jsme odehráli proti týmu z Mladé Boleslavi. Tento zápas jsme zcela ovládli a dokázali získat první výhru v turnaji. Nejlepším hráčem byl vyhlášen obránce Jiří Šolta. online

Přes tyto zápasy se nám povedlo postoupit ze čtvrtého místa a tudíž nás čekalo další kolo. Tento zápas jsme navíc odehráli na domácí hale v Neklanově ulici a postavili jsme se týmu FBŠ Všestary.  Tento zápas jsme do 26. minuty vedli 7:3 a pak přišel zlom, který nás stál celý zápas. Soupeř jakoby chytil nový dech a převálcoval nás, konečný výsledek 14:9. Online

Naše účast v boji o pohár české pojišťovny skončila, ale A-tým nasbíral mnoho cenných zkušeností a chtěl by navázat na minulou sezónu. nám nezbývá než držet palce.