Pohár Českého florbalu

Pohár Českého florbalu

Stejně jako minulou sezonu jsme i v tu letošní do cyklu přípravy zařadili pohár českého florbalu. Kde se nám letos povedlo postoupit až do 3 kola, kde nás vyřadil tým hrající Národní ligu.

1. KOLO 

V prvním skupinovém kole nám byli přisouzeni  soupeři – FBC DDM Kadaň, ASK Lovosice – LFP, Florbal Jirkov a Florbal Pro Beroun. První kolo je rozděleno do dvou hracích dnů (sobota a neděle oba dny po dvou zápasech), které jsme odehráli v Kadani. 

První hrací den nás čekaly týmy Kadaně a Berouna. Do prvního zápasu s Kadaní jsme vstoupili velice dobře, když jsme po první třetině vedli 4:2. Do druhé hrací části jsme ale už nevstoupili vůbec dobře, opustili jsme od aktivity v našem obranném pásmu a začali nechávat soupeři více času což soupeř nekompromisně trestal a vrátil se do zápasu. Po druhé třetině jsme již prohrávali 5:8. Ve třetí třetině vrcholil výkon kadaňských a náš naopak stagnoval. Třetí třetinu opět prohráváme v poměru 6:1 – konec zápasu 14:6. Jako druhý soupeř nás čekal Beroun, který přijel pouze s jednou pětkou a gólmanem zápas tedy nepředpovídal žádnou velikou přetahovačku. Z naší strany nedošlo k žádnému podcenění soupeře a po první třetině si bereme pohodlné vedení 12:0.  Zápas končí za stavu 18:2 pro Roudnici.

Druhý hrací den jsme zahajovali pro nás dá se říci tradičním soupeřem z Jirkova. Soupeř, který nás dlouho trápil v soutěžích tentokráte moc šancí nedostal a již po sedmi vteřinách jsme otevřeli skóre. Zápas jsme pro nás poměrně klidným způsobem dohráli na konečných 17:2 pro nás. Poslední nás čekal sebevědomý tým z Lovosic.  Vstup do zápasu se nám opět povedl, když jsme po 4 minutách vedli o dvě branky. Soupeř se ovšem dokonce první části dokázal vrátit do zápasu a korigoval na 2:1. Ve druhé části oba týmy přidali jednu branku a tak se šlo do třetí hrací části za stavu 3:2 pro Roudnici. Ve třetí části náš tým podpořený hecem od Ondry Kavalíra svého soupeře srazil čtyřmi brankami a dokráčel si nakonec pro výhru 7:3. Konečných 9 bodů, znamená pro nás druhé místo v tabulce a postup do druhého kola. (ONLINE Kadaň, Beroun, Lovosice, Jirkov)

2. kolo

Ve druhém kole nás čekal TJ Sokol Chýnov, který přijel k nám na domací palubovku do Roudnice nad Labem. S trochou nadsázky se dá říct, že to byl zápas o postup tak jak má být. Zápas nabídl 18 branek a vyrovnaný průběh na obě strany. Po třetinách 4:4, 3:3 a 3:1 jsme nakonec byli štastnějším týmem a vybojovali si postup do třetího kola poháru. (ONLINE)

3. kolo

Na třetí kolo jsme odcestovali do Králova Dvora k soupeři hrajícímu již nějaký čas třetí nejvyšší soutěž. V zápase jsme od začátku jasně byli slabším týmem na ploše ale rozhodně ne týmem odevzdaným. První třetinu jsme z naší strany odehráli velice dobře, se soupeřem jsme dokázali držet krok a do šaten se odcházelo za stavu 5:2 pro Králův Dvůr, kdy jsme pátý gól soupeři darovali 15 vteřin před koncem třetiny lacinou ztrátou balonu. Druhá a třetí část již byla jasně v režii borců z Králova Dvora a ze zápasu nakonec odjíždíme s debaklem 22:3 ale posíleni o další zkušenost, kdy jsme si vyzkoušeli vůbec zahrát si proti tak kvalitnímu týmu. (ONLINE)

Statistiky 

Po prvním kole se našemu týmu povedlo vstřelit 48 gólů, což nebylo jenom nejvíce v naší skupině, ale i v celé republice. Náš tým se umístil v první desítce. I po vypadnutí se držíme s 61 vstřelenými góly na 7. pozici v celé REPUBLICE. Richard Hartmann je s 19 body na 14. místě v bodování celého Poháru. Tyto statistiky nám vykouzlí úsměv na tváři, že naše snažení se vyplácí.

Hodnocení trenéra Jiřího Šulce

Naše působení v poháru hodnotím jednoznačně kladně povedlo se nám opět oproti minulému roku postoupit o kolo dál. Navázali jsme na výkony z Czech Open, což je jedno velké plus. Opět můžu říci, že jsem spokojený s útočnou složkou mančaftu, defenzivní stránka stále není úplně optimální, jak bych si představoval.  Máme, ale stále nějaký čas do sezóny si vše říct, probrat a na věcech zapracovat. Stále jsme do konce září ve fázi přípravy, kde nás snad čekají ještě nějaká přátelská utkaní a bude nějaký prostor na práci s týmem.