Polovina sezóny – muži B 21/22

Přinášíme Vám další shrnutí sezóny, tentokrát se zaměříme na Muže B. 

První polovina sezóny v číslech

Roudnický B-tým stihl doposud odehrát 13 zápasů, ve kterých získal 17 bodů. Zápasová bilance není tolik přívětivá, jak by si hráči společně s trenérem přáli. Za 5 výher, 2 remízy a 6 proher náleží B – týmu zatím 5. místo v tabulce.

Největším statistickým strašákem jsou obdržené branky. Počet obdržených branek se zastavil na čísle 137, což je bohužel nejvíce z celé soutěže. Zatímco číslo obdržených branek je hrozivé, číslo branek vstřelených je mnohem příznivější. Roudničtí dostali za záda soupeřových gólmanů celkem 110 míčků.

Ani úspěšnost přesilovek není to, o co by se tým mohl opřít. Procentuálně se jeho úspěšnost zastavila na necelých 30 %, přesněji 28,57 %. Mnohem lépe si tým počíná v oslabení, jehož úspěšnost činí 73,68 %. Jedná se o druhou nejlepší hru v oslabení soutěže.

Naši hráči v číslech

Mezi TOP 10 hráči v bodování celé soutěže má Roudnice tři členy. Jedním z nich je Ondřej Večeř (#23) se 30 KB, kterému patří 7. místo. Na 9. místě je pak Ondřej Kára (#26) s 23 KB. První desítku bodování soutěže uzavírá náš zadák Lukáš Kešner (#22), také s 23 KB.

Mezi TOP 3 útočníky v bodování týmu patří Ondřej Večeř (#23) s 30 KB, 20+10. Dále Ondřej Kára (#26) s 23 KB, 18+5. Trojici uzavírá Štěpán Šára (#8), který má na kontě 7 gólů a 9 asistencí, celkem 16 KB. Mezi TOP 3 obránce v bodování týmu patří Lukáš Kešner (#22) s 23 KB, 16+7. Dalším v pořadí je Mikoláš Malý (#2) se 17 KB, 11+6. Na místě třetím je pak Jan Urban (#42) se 14 KB, 5+9. Nejlepším střelcem, který má zároveň i nejvíce asistencí, není nikdo jiný, než Ondřej Večeř (#23).

Co se týče gólmanské části našeho „béčka“ tak trojice gólmanů drží naši kasu docela slušně. Matěj Fišer během 4 zápasů získal 1 výhru a obdržel 31 branek, průměr obdržených branek činí 10,33 a úspěšnost zákroků má skoro 61 %, což ho řadí na 6. místo v TOP 10. TOP 10 uzavírá další náš gólman a to starší z dvojice našich bratrských gólmanů Whitehead. Dominik má odchytaných 9 zápasů a získal 4 výhry, počet obdržených branek je 71 a průměr obdržených branek činí 8,88. Úspěšnost má skoro 54 %. Mladší Josh má odchytané pouze 3 zápasy, ale též získal jednu výhru, obdržel 41 branek a průměr činí 13,67. 

 

Hodnocení trenéra Jiřího Šulce

„Sezóna v ‘‘béčku‘‘ běží tak nějak podle očekávání, snažíme se zapojovat mladé kluky do dospělého florbalu po boku již zkušenějších hráčů, kde mají šanci ukázat svoje schopnosti a bojovat o místo v ‘‘A‘‘ týmu. Herně na tom béčko není vůbec špatně až na jeden debakl v Chomutově.  Do sezony vletěl jako uragán kapitán béčka Ondra Večer, který se v první čtvrtině soutěže nacházel na prvním místě v kanadském bodování celé soutěže. Věříme, že se opět rozjede stejně jako celý tým a ještě nějaké body do tabulky posbíráme.“

Hodnocení kapitána Ondřeje Večeře

„První tři kola sezóny jsme odehráli v naší domácí hale, ale každé s jiným úspěchem. Celkem jsme tak nasbírali dvě výhry, tři prohry a zakončili to jednou remízou. Dále i přes Vánoce následovala další tři kola a my doufali, že naší bilanci vylepšíme a posuneme se na vyšší místo v tabulce. Z šesti zápasů se nakonec odehrálo bohužel jenom pět, protože náš zápas proti FbK Prty Postoloprty zhatila karanténa soupeře. Nakonec jsme vyhráli dva zápasy, dva prohráli a jeden opět remizovali. A tak se teď nacházíme na pátém místě tabulky se čtyřmi výhrami, pěti prohrami, dvěma remízami a brankovým rozdílem -23 gólů. Do pozitiv týmu bych zařadil, skvělou partu a atmosféru v kabině. Vždy výborně motivujícího trenéra a skvělou práci našich kustodů. Dále bych sem zařadil viditelnou chuť většiny hráčů zlepšovat se a makat na sobě. Do negativ patří malá účast na trénincích, z čehož pramení fyzická nepřipravenost týmu. Jako další negativum bych viděl vstupy do zápasů a následné dohánění gólového rozdílu. Prostor pro zlepšení je již u výše zmíněné fyzické kondice, proměňování šancí a produktivitě jak útočníků, tak i obránců. Celkově hodnotím týmový výkon a nasazení kladně a věřím, že když nepolevíme, tak můžeme poposkočit ještě o pár příček nahoru. A pokud udržíme naše nasazení a motivaci, tak v příští sezóně můžeme patřit k nejlepším týmům v tabulce.“