První polovina února

20.2.2022

Pojďme se poohlédnout za posledními 14 dny v únoru. 

Muži A

FD Teplice B – BK REAL Roudnice nad Labem (ONLINE)

Duel proti Teplicím měl být spíše přípravou na naše druhé, o poznání těžší, utkání. Zejména bylo zapotřebí zvyknout si na menší rozměry hřiště. Rychlé vedení našich kluků (3:1) bylo po sledu nepřesností pryč. Do konce třetiny soupeř otočil vývoj zápasu na svou stranu, skóre 3:5.

Do druhé části jsme nastoupili s několika změnami v útočných formacích. Svižný průběh třetiny rozkouskovalo několik vyloučení. Roudnický výkon byl v druhé části sice lepší než v té první, ale pořád ne takový, jaký by si trenér přál. Těšit ho mohl fakt, že jsme druhou třetinu vyhráli v poměru 4:1.

Do poslední části zápasu se vstupovalo za stavu 7:6 z našeho pohledu. Soupeře jsme k žádnému většímu tlaku nepustili a tuto třetinu jsme ovládli v poměru 7:0. V zápase bodově zazářilo duo Cvekl – Cvekl. Štěpán (#24) si na své konto připsal 8 KB (5+3) a jeho bratr Ondřej (#49) 9 KB (4+5). Výsledky jednotlivých třetin 5:3, 1:4 a 0:7.

BK REAL Roudnice nad Labem – SK BIVOJ Litvínov B (ONLINE)

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Mužstva spíše vyčkávala na chybu toho druhého. První branka padla ve 4‘ minutě zápasu, kdy se prosadil náš kapitán Ondřej Cvekl (#49), asistoval mu jeho bratr Štěpán (#24). Po nahrávce Marcela Holíčka (#40) se znovu prosadil Ondřej Cvekl (#49) a poslal náš tým do vedení 2:0. Bohužel se soupeři ještě do přestávky podařilo snížit. Stav utkání po první třetině byl tedy 2:1.

Druhá část byla pestřejší a štědřejší, co se gólů týče. Na jejím začátku jsme soupeři odskočili na rozdíl tří branek. Zbytek třetiny byla spíše přetahovaná, obě strany sváděly souboje o každičký kousek hrací plochy. Menší rozměry hřiště vybízely hráče ke střelbě takřka odkudkoli, což gólmanům práci příliš neulehčilo, ba naopak. Výsledek po druhé třetině 6:5.

Závěrečná třetina vyšla jednoznačně v náš prospěch. Zatímco soupeřův gólman kapituloval hned pětkrát, náš gólman za svá záda pustil míček pouze dvakrát. Bodově se opět dařilo bratrům Cveklům. Ondřej (#49) se podílel na 7 brankách (4+3), Štěpán (#24) nasbíral 6 KB za 4+2. Výsledky jednotlivých třetin 2:1, 4:4 a 5:2.

Florbal Jirkov – BK REAL Roudnice nad Labem (ONLINE)

Od samého začátku utkání jsme potvrdili roli papírově silnějšího mužstva. Bezbrankový stav vydržel do 5‘ minuty zápasu, kdy svou premiérovou trefu za A-tým zaznamenal Bilguun Ariunbuyan (#31). Tento perspektivní hráč nastupuje za roudnický juniorský tým, popřípadě za B-tým Roudnice. Právě za své výkony si od trenéra vysloužil nominaci do A-týmu. Svou šanci využil na maximum… První start za A-tým ozdobil hattrickem a asistencí. Billy, klobouček a jen tak dál!!

Pro diváky byla nejatraktivnější první třetina, ve které padlo 10 branek. Zbylé dvě třetiny mnoho zajímavého nenabídly. Bodově se zápas povedl naší první útočné lajně. Š. Cvekl (#24) nasbíral 6 KB (1+5), O. Cvekl (#49) si připsal 5 KB (2+3). Výsledky jednotlivých třetin 0:10, 0:2 a 3:4.

Muži B

Muži B nastoupili v sobotu 5.2. ve sportovní hale v Krupce proti týmům FBC Jazzmani Žatec B a FBK Prty Postoloprty. První zápas s Žatcem byl velmi vyrovnaný a napínavý. Do konce druhé třetiny byl stav 7:5 pro nás a začátkem  následující měl soupeř větší tlak. Povedlo se jim i dokonce prosadit, útlum soupeře nastal po fatálním faulu do konce utkaní na našeho hráče Jana Urbana, za který dostal hráč Žatce Josef Burda  červenou kartu. Utkání skončilo vítezstvím 7:6. Velmi dobře se zapsal čtyřmi body hráč A-týmu Jaroslav Gabriel. (ONLINE)
Druhé utkání proti Postoloprtům nebylo moc dobré. Od začátku se nám nedařilo, ale stále jsme se i v malém počtu drželi na dotah soupeři. Na začátku třetí třetiny se nám povedlo vytvořit si tlak a následně i srovnat stav na 8:8. Ovšem soupeř v závěru nasadil tempo, kterému jsme se nemohli rovnat a proto jsme prohráli 8:13. (ONLINE)

Následující víkend 13.2. se pořádala u nás na domácí půdě ve SH na Neklance dohrávka opět s týmem FBK Prty Postoloprty. Opět následovalo velmi vyrovnané a napínavé drama plné vyhrocených situací a emocí. Nakonec se nám v závěru povedlo soupeři odskočit na rozdíl jedné branky a připsat si další vítězství. Skvěle se blýskl Lukáš Kešner, který zaznamenal hattrick. (ONLINE)

Muži C

Muže C čekal jednozápasový večer v neděli 13.02. v rámci litoměřické superligy proti týmu Červený voči. Utkání ač přes naši snahu byo v rukou soupeře a tomu odpovídá i výsledek 4:7. (ONLINE)

Ženy 

Ženy se opět představily 6.2. ve sportovní hale Vysoké školy ekonomické, kde se zúčastnily turnaje ve kterém je čekaly soupeřky Texas Longhorns B a Florbalová Akademie MB C „OB“. První utkání s týmem Texas bylo velmi dobré, holky dobře kontrolovaly hru a tomu odpovídá i skóre, holkám se povedlo vstřelit 13 branek. Obrana byla fantastická, holkám se povedlo soupeřky držet pod kontrolou a obdržet pouze 3 branky. Velmi skvěly výkon předvedly i hráčky Barbora Velitšová a Nikola Gumanová, které obě zaznamenaly hattrick. (ONLINE)
Druhé utkání byl pravý opak prvního. Velmi vyrovnané a napínavé drama až do samého závěru. Toto utkání se dá spíše považovat za souboj brankářek, bohužel pro nás byl soupeř lepší protože dokázal za naše záda propašovat alespoń jeden gól. (ONLINE)

Juniorky

Juniorky odehrály v rámci výpomoci utkání spolu s týmem Florbalová Akademie Mladá Boleslav. Nastoupily v duelech proti týmům Black Angels a FBŠ Slavia Plzeň. Povedené byly oba zápasy a naši se představily v dobrém světle. První body si v zápase proti Blackům připsaly i Bára Klikarová a Nikola Gumanová svojí kombinací zápas vyrovnaly a poslaly do prodloužení. (ONLINE, ONLINE)

Starší žáci

„V této sezóně se mi nestalo, abych měl celý tým pohromadě. Když chybí hráč dá se to zvládnout. Když chybí gólman, je to velký problém. Naštěstí v našem celku je hráč, který chytá jako fotbalový brankář a hned nám bylo jasné kdo se této role zhostí. Dan „Šlégr “ Pilnaj se toho zhostil se vztyčenou hlavou. Odchytal všechna 3 utkání a vedl si velice dobře. Podle statistik šlo na něj 60 střel a za svá záda pustil jen 12 gólů. Klobouk dolů a velká pochvala. S Děčínem jsme zase odehráli velice vyrovnaný souboj, ale po hektickém závěru prohráli o gól 6:5. Střely na branku 26:16 pro náš tým. Další v pořadí byl zápas s Chomutov Domeček. Před utkáním jsem měl takový divný pocit, že tento mač nezvládneme, ale mýlil jsem se. V čase 00.06 vstřelil Matěj „Matthew“ Kára první gól našeho celku. Byl to asi nejrychlejší gól našeho týmu a snad i celé soutěže. A pak to šlo jako po másle. Naši snajpři sázeli jeden gól za druhým a šli si za jasným vítězstvím 15:3 pro naše kluky. Jan „Růča“ Racek se blýskl 7 zásahy. Na konec jsme vlítli na tým Chomutov Girls. Prvních 5 minut jsme se trápili. Nemohli jsme najít recept jak proniknout přes dobře postavenou obranu soupeře. Velice dobře bránili naše ataky a k ničemu nás nepustili. Až v 6 minutě utkání načal naší cestu za vítězstvím brankou Filip „Future“ Bártek. Naši střelci rozjeli kanonádu. Hned tři naší hráči si zapsali hattrick, Matthew, Růča, Future. Další jasná výhra 14:3,byla jen třešničkou na velice povedeném turnaji. Jen pro představu naší palebné síly. Naši kluci, podle statistik turnaje, vyslali na branky soupeřů 102 střel. Po tomto turnaji máme 4 hráče v Top 10 kanadského bodování. 1. Růča 47 kB, 2. Matthew 36 kB, 6. Future 30 kB, 8. Neuer 26 kb. Samozřejmě je to dobrá práce všech kluků a celého týmu. Děkuji.“ Trenér Martin Kára

ONLINE – Děčín

ONLINE – Chomutov Domeček

ONLINE – Chomutov Girls


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *