Zakončení února

15.3.2022

Pojďme se společně podívat na poslední dva herní víkendy v únoru.

Muži A

Sportovní klub Fbc Most – BK REAL Roudnice nad Labem (ONLINE)

První třetina se nesla v duchu sporných vyloučení. Sporná vyloučení, dohady rozhodčích mezi sebou, odvolávání trestů, právě to hráče obou celků vyvedlo z tempa a zápas tím tak ztratil náboj.

Z pohledu diváka byla asi nejpovedenější druhá třetina. Nejpovedenější… Spíše se konečně hrálo. Je potřeba dodat, že se tato část lépe povedla hráčům z Mostu, vyhráli ji v poměru 4:3.

Závěrečná část mnoho nenabídla. Troufnu si říct, že v průběhu třetí třetiny si oba týmy přály, aby už zápas skončil. Výsledky jednotlivých třetin 1:2, 4:3 a 2:2. Bodově se utkání nejvíce povedlo Štěpánu Cveklovi (#24), který ke gólu přidal ještě tři asistence. Jediné pozitivum bylo, že jsme ze zápasu neodcházeli bez bodů. Každý bod se počítá.

Zkrátka „ženy v pruhovaném“ zápas absolutně nezvládly a udělaly z něj cirkus, ve kterém byly za kašpary právě ony dvě.

BK REAL Roudnice nad Labem – FBC Vipers Most (ONLINE)

První zápas bylo nutné hodit za hlavu a do tohoto nastoupit s čistou hlavou a jasným cílem. Cíl jsme si dali jasný – vyhrát s co nejvyšším rozdílem, povedlo se. Celý zápas jsme potvrzovali roli papírově silnějšího. Soupeř se takřka k ničemu nedostal. Za celé utkání hráči Vipers vyprodukovali 12 střel. Jedinou kaňkou našeho výkonu byl obdržený gól, kterým přišel roudnický gólman o šanci vychytat nulu.

Skóre zápasu otevřel v první třetině roudnický kapitán Ondřej Cvekl (#49), který se i nadále drží na prvním místě v bodování celé soutěže. Blýskl se také Ondřej Večeř (#23), který si připsal 4+1. Hattrick zapsali hráči Daniel Pilař (#18) a Ondřej Cvekl (#49). Nejpilnějším nahrávačem byl Štěpán Cvekl (#24), který zaznamenal pět asistencí. Dařilo se také obranné dvojici Šolta (#25) – Rott (#98). Jiří vsítil dvě branky a u jedné asistoval. Michal přihrával hned dvakrát. Výsledky jednotlivých třetin 4:0, 4:1 a 7:0.

Muži B

BK REAL Roudnice nad Labem B – Florbal Ústí C (ONLINE)

               V první třetině nebyla o góly nouze. Hrálo se „nahoru dolů“. Jako první se prosadil celek z Ústí, ovšem s rychlou odpovědí přišel Ondřej Cvekl (#49), asistenci si připsal Lukáš Kešner (#22). Ačkoli jsme se během první části dostali dvakrát do vedení, soupeři se povedlo dorovnat a v závěru nám dokonce odskočit. První třetinu završil vyrovnávající brankou Lubor Hanžl (#92), asistoval Bilguun Ariunbuyan (#21).

Druhá část vyšla lépe soupeři, který naši síť rozvlnil dvakrát. Jediným roudnickým střelcem v této třetině byl Ondřej Kára (#26). Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 5:6 z našeho pohledu. Během necelých devíti minut se nám nejprve podařilo srovnat, poté dokonce otočit vývoj zápasu. Bohužel soupeř své šance také využil a závěrečnou část vyhrál v poměru 4:3. Suma sumarum, konečný stav zápasu 8:10.

FbC Jazzmani Žatec B – BK REAL Roudnice nad Labem B (ONLINE)

První třetina toho mnoho nenabídla. V součtu padly dvě branky, na každé straně jedna. Roudnickým střelcem byl Bilguun Ariunbuyan (#21), asistenci si připsal Mikoláš Malý (#2).

Druhá i třetí část vyšla lépe soupeři z Žatce. V druhé se prosadil třikrát, ve třetí čtyřikrát. Začátek druhé třetiny byl vyrovnaný. V 19‘ minutě srovnal, po nahrávce Ondřeje Kavalíra (#9), Ondřej Cvekl (#49) na 2:2. Bohužel nám utekl závěr druhé třetiny, kdy soupeř nejprve využil svou přesilovou hru a poté ještě navýšil skóre na rozdíl dvou branek. Do třetí třetiny se šlo za stavu 4:2 z pohledu Žatce. Díky přesilové hře jsme měli možnost snížit stav utkání, nestalo se tak. Jediným roudnickým střelcem ve třetí části byl Ondřej Kára (#26), který pět minut před koncem snižoval na 3:7. Poslední slovo měli opět žatečtí, 8:3. Výsledky jednotlivých třetin 1:1, 3:1 a 4:1.

Junioři

Junioři odehráli 19. 02. turnaj ve SH v Krupce, kde se střetli s týmy SK Bivoj Litvínov a TJ Lokomotiva Louny. První utkání s týmem z Litvínova skončilo debaklem, když naši borci obdrželi 19 branek od soupeře. Ve druhém kluci hodili poslední zápas za hlavu a rvali se vší silou, bohužel i přes velkou snahu utrpěli prohru 5:8. (ONLINE, ONLINE)

Juniorky

Juniorky se 26. 02. zase v rámci výpomoci FA MB zapojily do zápasu proti týmu Panthers Praha, který se uskutečnil ve SH ZŠ Rudná. Utkání bohužel dopadlo lépe pro soupeře, který si odvezl výhru 0:3. Avšak náš klub těší, že hráčkou zápasu mladoboleslavského celku se stala naše juniorka Barbora Klikarová. (ONLINE)

Dorostenci

Dorostenci v posledním únorovém turnaji zažili veliký šok, když se jim nepovedlo vyhrát ani jedno utkání a navíc oba dva zápasy prohráli větším rozdílem. První utkání s týmem FBC Vipers Most 1:8 a druhé s týmem TJ Lokomotiva Louny 4:7. Klukům přejeme rychlé navrácení formy, aby mohly ještě zabojovat o nadcházející play-off. (ONLINE, ONLINE)

Elévové

„Nádherný domácí turnaj plný emocí, skvělého a hlasitého publika a krásného florbalu. Konečně uvolněná atmosféra a plná tribuna lidiček, kteří přišli fandit svým dětičkám na hřišti. Už dlouho jsem nic takového nezažil. Všechny tři naše utkání, byli velice vyrovnané. Děti všech týmů hrály úplně na hraně svých možností, aby všem v publiku ukázaly, že umí hrát florbal. Emoce se přelévaly mezi dětmi a rodiči. Hned v úvodu turnaje derby z Igráčky SK Štětí. Nádherný zápas z obou stran, skóre se přelévalo z jednoho týmu na druhý. Nasazení obou celků na vysoké úrovni, nic si nedali zadarmo. Bohužel větší štěstí měl náš soupeř a vyhrál 5:4. To nás posílilo do dalších zápasů. Nejprve jsme narazili na Děčín Blue. Od začátku až do konce vyrovnaný duel, který skončil zaslouženou remízou 6:6. Na konec naši florbalisti vlétli na Děčín White. Opět velice vyrovnané utkání, které nám na konec udělalo radostnou tečku v podobě zasloužené výhry 6:5 v náš prospěch. Dnes musí pochválit všechny mé svěřence za maximální výkon, který předvedli. Děkuji všem za skvělou atmosféru domácího turnaje a za dobrůtky od Vás rodičů pro děti, časomíru, rozhodčího a mě trenéra.“ Takto hodnotil trenér M. Kára domácí turnaj elévů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *