Rekapitulace Dubna 2022

30.6.2022

Duben byl ve znamení posledních turnajů a zápasů pro většinu našich kategorií.

Regionální liga mužů

            Předposlední turnaj našeho A-mužstva se odehrál v Chomutově, konkrétně v SH Březenecká. Soupeřem v prvním utkání nám byl SK BIVOJ Litvínov B. Ačkoli jsme měli bleskový vstup do zápasu, kdy se nám podařilo skórovat již po 22 vteřinách, soupeř nás zchladil hned čtyřmi brankami „in a row“. Do konce třetiny jsme alespoň snížili průběžný stav zápasu na 2:4.

            Druhá část našemu celku utekla poměrem 1:7 a bylo po zápase. Soupeř byl rychlejší, důraznější, klidnější na balónku a hlavně produktivní, což se ukázalo právě ve druhé třetině – 14 střel, sedm gólů.

            Závěrečná třetina byla mnohem vyrovnanější. Faktem je, že soupeř už nemusel tolik dopředu. Hlídal si pohodlný náskok, který si vybojoval ve druhé části. Výsledky jednotlivých třetin 2:4, 1:7 a 2:3 z našeho pohledu. (ONLINE)

            Ve druhém zápase jsme se střetli s celkem z Jirkova. I druhé utkání bylo z naší strany propadák. V zápase jsme měli potvrdit roli favorita, nepotvrdili. První a druhou třetinou jsme se protrápili do té závěrečné, ve které jsme doháněli tříbrankové manko. Ve 36. minutě zápasu se prosadil navrátilec do sestavy Jan Vajgl (#97) a svým gólem snižoval na 5:6. Dvěma brankami obrátil průběh zápasu náš kapitán Ondřej Cvekl (#49) – 7:6. Jednobrankový náskok se nám bohužel udržet nepodařilo a zápas prohráváme poměrem 8:10. Výsledky jednotlivých třetin 2:2, 1:4 a 5:4 z našeho pohledu. (ONLINE)

Muži C

„Céčko“ odehrálo v dubnu dvě utkání ve kterých si připsali dvě vítězství. První výhru 10:4 FbC Falcons LTM dirigoval Ondřej Večeř, druhé utkání skončilo 9:6 nad FbC Vipers. Nakonec po těchto dvou vítězstvích končí C-tým na čtvrtém místě v tabulce a jen o jednu výhru ho dělilo play-off. (ONLINE) (ONLINE)

2. liga juniorů

            První zápas nabídl duel devátého celku (BK REAL Roudnice nad Labem) se čtvrtým celkem tabulky (SK BIVOJ Litvínov). V polovině první třetiny roudnický celek vedl 3:2. V závěru převzal iniciativu Litvínov a odskočil o dvě branky, 3:5. Ačkoli roudničtí ve druhé třetině usilovali o srovnání stavu, nepovedlo se a do třetí části si nesli manko čtyř branek. Třetí třetina měla podobný průběh jako ta první. Vcelku povedený výsledek této třetiny, 3:4 z našeho pohledu, ovšem na výsledku zápasu nic nezměnil. Výsledky jednotlivých třetin 3:5, 1:3 a 3:4.

            Ve druhém zápase nás čekal celek z Teplic. První třetina měla podobný průběh jako v prvním zápase proti Litvínovu. Opět se nám podařilo srovnat, bohužel v závěru soupeř udeřil a ujal se vedení 3:2. Na našich borcích se podepisovala únava, ať už z předchozího zápasu, nebo spíše z celého průběhu sezóny. Na zápasy jezdili v malém počtu, a to se někde musí přeci jenom ukázat. Druhou a třetí třetinu měl soupeř pevně v rukou a naše k ničemu nepustil. Ve druhé části jsme inkasovali čtyři branky, v té třetí dokonce šest. Výsledky jednotlivých třetin 2:3, 0:4 a 1:6 z našeho pohledu.

3. liga žen

            V dubnu naše ženská kategorie odehrála tři zápasy. Začátkem měsíce se ženy střetly s celkem FBC Rakovník a Floor Maniacs Mělník. Ačkoli byly první dvě třetiny duelu proti FBC Rakovník vcelku vyrovnané, zápas se zlomil ve třetí třetině, kterou náš celek ovládl poměrem 5:0. Výsledky jednotlivých třetin 1:1, 2:1 a 5:0 z našeho pohledu. Druhý zápas připomínal taktickou bitvu, kterou díky vyhrané druhé třetině ženy zvládly a všechny body zůstávají doma. Výsledky jednotlivých třetin 2:2, 1:0 a 1:1 z našeho pohledu. Poslední dubnový duel proti týmu z Kolína, konkrétně FBC Pitbulls Kolín: Pitbulky, našim bohužel nevyšel. Stav utkání byl až do 36. minuty vyrovnaný – 2:2. Poslední slovo měl soupeř, kterému se podařilo necelých 30 sekund před koncem zápasu skórovat. Výsledky jednotlivých třetin 2:1, 0:1 a 0:1 z našeho pohledu. (ONLINE – Mělník, ONLINE – Rakovník, ONLINE – Kolín)

2. liga dorostenců

            Utkání proti ASK Lovosice – LFP nezačalo podle našich představ. Úvodní třetinu naši prohráli poměrem 0:4. Ačkoli jsme druhou a třetí třetinu vyhráli v součtu 4:1, vyrovnat či otočit zápas se nám nepodařilo. Zápas prohráváme poměrem 4:5. Výsledky jednotlivých třetin 0:4, 2:1 a 2:0 z našeho pohledu. Soupeřem ve druhém zápase nám byl celek z Ústí nad Labem. Do druhé třetiny jsme byli důstojným soupeřem. Bohužel závěrečná třetina vyšla lépe soupeři, ovládl ji poměrem 4:0 a tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Výsledky jednotlivých třetin 1:1, 1:1 a 0:4 z našeho pohledu. (ONLINE) (ONLINE)

Starší žáci

„Před sezónou jsme si dali za úkol být nejhůře do 3. místa. O jediný bod nám to uteklo. Jsme bramboroví. Mě, Ondru a kluky to moc mrzelo. Všichni, kteří nastoupili v celé sezoně, hráli opravdu skvěle. Výborná parta kluků. Bojovali i třeba v šesti hráčích, když byli ostatní v karanténě nebo nemocní. Já a Ondřej jsme na ně hrdý a pro nás jsou vítězové. V utkání s Florbal  Chomutov Domeček jsme byli 40 sekund od vítězství a jasném 3. místě. Bohužel pro nás jsme inkasovali gól a bylo po radosti. Už se nám nepodařilo skórovat a remíza 3:3 nám nestačila. Do druhého zápasu jsme šli s tím, že si poslední utkání sezóny užijeme a vyhrajeme. S Chomutovem Girls to byla pro nás povinnost. Konečně se poprvé v sezoně povedlo skórovat Járovi Durčekovi a to hned třikrát. Překvapením byl Jan Flégr svým prvním hattrickem v kariéře. První body konečně získal Mára Volák. Kluci hráli uvolněně a nakonec vyhráli 16:0. Pro našeho gólmana to byla druhá nula v sezoně. V kanadském bodování máme 4 borce v první desítce. Na vítězném 1. místě Jan Racek 67b, kterému o jediný gól uteklo 1 místo mezi střelci, 3. místo Matěj Kára 53b., 4. místo Filip Bártek 48b. a 10. místo Jan Schneider 30b. Dominik Kučin skončil na druhém místě mezi gólmany. Podle mě byl nejlepší. Všem klukům z celého srdce děkuji, a už se těším, jak  to od září spolu rozjedeme. Bohužel už bez našich nejlepších obránců Futura a Neuera, ti budou příští sezónu hrát za dorost a přeji, aby jim oběma vyšla ještě lépe nežli tato. Moc děkuji rodičům, že s námi celou sezónu byli, podporovali a fandili.“ Trenér Martin Kára

ONLINE – Chomutov girls
ONLINE – Chomutov Domeček

„Starší žáci odehráli v sobotu 16.4.22 na hale BK REAL Roudnice n /L přátelské utkání s celkem Florbal Neratovice. Hrálo se 3 x 20 min čistého času +16 nájezdů. První třetinu jsme jasně vyhráli 8 : 3 a zdálo se, že máme vše pevně v našich rukou. V druhé třetině jsme si stále udržovali gólový náskok a do třetí části jsme šli s vedením 11:8 v náš prospěch. Ve třetí části bylo vidět, že nám docházejí síly. Neratovice proti nám hráli se čtyřmi pětkami, my měli jen dvě, ale i tak hráli naší kluci statečně a nedávali soupeři nic zadarmo. Za stavu 12:12 se nám s přispěním hráče soupeře zranil náš gólman a nemohl dále chytat. Proto nám soupeř půjčil svého náhradního brankáře, ale těsné prohře 14:12 nezabránil. Na nájezdy jsme jasně vyhráli 8:5. Kluci předvedli skvělý výkon za který je chválím a děkuji. Díky rodičům, kteří se přišli podívat a fandit.“ Trenér

Mladší žáci

„Mladší žáci odehráli o víkendu turnaj v Litvínově. Po povedeném prvním zápase s Florbal Chomutov, který jsme s přehledem vyhráli vysoko 15:4, nastálo ticho. Od začátku až do konce druhého utkání s SK Bivoj Litvínov jsem si myslel, že koučuji tým složený z slepohluchoněmých hráčů. Žádný náznak jakéhokoliv výkřiku- nahraj, tady jsem, vidíš mě?  Nemohlo to dopadnout jinak než drtivou prohrou 12:4 pro naše protihráče. Ani ve třetím zápase se nám moc nevedlo. Po první polovině, si vzal stranou kluky Matthew, aby jim vysvětlil taktiku, jakou hrávali ještě se staršími kluky, když byli elévové, na dva obránce a jednoho útočníka. Pro-Aktiv Bílina od té chvíle naší polovinu hřiště dobýval neúspěšně a nepřidal už žádný zásah do naší branky. My bohužel dali jen dva, což nestačilo a prohráli 7:2. Teď už máme před sebou poslední turnaj sezóny 1.5.22 v Chomutově a doufám, že se na něj patřičně připravíme, abychom zakončili vítězně. Děkuji rodičům za podporu našeho týmu.“ Trenér Kára

Elévové

„Elévci zakončili sezónu turnajem u našich sousedů ve Štětí. Zahráli si postupně s týmy Štětí II, Rozmarýn Litoměřice a Štětí I. Kluci a holky, až na pár chybiček, odehráli velice dobrý turnaj. Od začátku až do konce, se snažili ukázat, co všechno se od začátku sezóny naučili. Myslím, že žádnou ostudu neudělali. Z prvního utkání uhráli těsnou prohru 2:1. Podle mě byli lepším týmem, ale bohužel stále hledáme střelce, který by dokázal stabilně dávat góly. Druhé utkání vyznělo pro našeho soupeře. Prohra 5:0  byla jasná. Ve třetím zápase jsme byli lepší. Dokonce jsme vedli a vypadalo to, že sezónu zakončíme vítězně. Nakonec jsme zakončili remízou, která nám všem udělala velikou radost. Všechny děti chválím za to, jak reprezentují náš klub, a věřím, že příští sezónu budou všem soupeřům na hřišti zatápět.“ Kára

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *