Soustředění kategorie starších žáků a dorostenců

5.8.2019

Soustředění kategorie starších žáků a dorostenců

Soustředění kategorie dorostenců doplněné staršími žáky probíhalo od 6. 7. do 13. 7. 2019 v areálu sportovní haly Pod Lipou. Turnus odstartoval přátelským zápasem proti starším žákyním a dorostenkám.

Každý další den hráči začínali ranním výběhem a brankáři individuálním tréninkem. Ve zbytku dopoledne pak byl zařazen druhý trénink, kdy byli rozděleni do dvou skupin. Skupina na hale pod vedením Zdeňka Hájka a Elišky Kročákové a druhá venku pod vedením Jaromíra Hajnce. Tréninky byly zaměřeny na herní cvičení a dále jsme zdokonalovali osobní souboje. Odpolední program vždy vyplnila aktivita nesouvisející s florbalem např. projížďka lodí po Labi, baseball, hasiči, přespolní běh, zdravověda, vědomostní soutěž, návštěva zámku v Roudnici nad Labem nebo rafty na divoké vodě. V převážné části programu spolu skupiny soutěžili o body do celkového pořadí. Další náplní byl zápas mezi skupinami o body. Vítězný tým byl na konci odměněn. Dvakrát jsme využili saunu jako regeneraci. Předposlední den kluky čekala i bojovka, kterou zvládli všichni až na dvě výjimky. Na organizování soustředění se podíleli Zdeněk Hájek, Jaromír Hajnc, Mirka Karpíšková a Eliška Kročáková.

Hodnocení trenérů a kapitána týmu

„Zaměřili jsme se na zdokonalování osobních soubojů a snažili se rozvinout kombinaci při hře 5 na 5. Malým bonusem bylo, že v průběhu celého týdne se nám nastínila kostra základní sestavy pro nadcházející sezónu. Rád bych sezónu odehrál na tři kompletní útoky s dvěma obrannými páry. Díky širokému kádru bude oříšek vytvářet turnajovou soupisku. Druhou stranou mince je pak větší konkurence mezi hráči o své místo v sestavě. Jediné v čem není zatím jasno, je náš maskovaný hráč do pozice jedničky brankoviště. Ještě máme na čem pracovat a v srpnu začneme nabírat fyzičku a zapojíme také tréninky na hale. Sezóna začíná velmi brzo v září, takže je málo času na sehrávání. Nesmíme na začátku poztrácet body, které by mohly na konci chybět. Závěrem bych rád poděkoval všem výše zmíněným za neodmyslitelnou pomoc při plánování a následném průběhu soustředění.“ takto hodnotil soustředění a letní přípravu trenéer Zděněk Hájek.

„Soustředění se mně a ostatním spoluhráčům líbilo. Rozdělení týmu na dvě skupiny bylo pro všechny hráče přínosné a na konci každého dne jsme mezi sebou odehráli vyrovnané zápasy. Myslím si, že jsme udělali pokrok v kombinaci a hledání volného prostoru, což plánujeme využít v našem herním projevu. V nové sezóně bychom chtěli navázat na sérii výher z té minulé, ale se změnou kategorie to nebude jednoduché. Díky této změně máme ale možnost zařadit do našeho týmu i pár výborných hráčů, kteří s námi do teď hrát nemohli. Myslím ale, že i letos máme možnost se dobře prosadit, pokud se do začátku dobře sehrajeme a nabereme ještě více sil. Chtěl bych poděkovat realizačnímu týmu za výpomoc, bez které bychom se neobešli a také za akce, které nám obstarali.“ tak zhodnotili soustředění kapitán týmu Matyas Pilař.

Galleries


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *