Muži a Junioři – 27. září až 10. října

17.10.2020

Muži a Junioři – 27. září až 10. října

Pojďme se společně podívat na tři herní víkendy od začátku sezóny do vyhlášení nouzového stavu. Během tří týdnů si zahrály všechny kategorie a některé dokonce odehrály dva turnaje, Muži B pořádali domácí turnaj na „Neklance“. V Prvním článku se podíváme na kategorie 18+.

Muži „A“

Po postupu do Regionální soutěže odstartovali Muži „A“ sezónu turnajem v Litvínovem, kde se utkali s týmy SK Bivoj Litvínov B a Florbal Teplice B. První zápas proti domácímu týmu se moc nepovedl. Domácí byli od první minuty na „koni“ a rychle se v zápase dokázali prosadit, když už v první minutě se jim povedlo vstřelit branku. Jejich hra byla o stupeň vyšší než našich borců a za to mluví i finální skóre 3:11. (ONLINE)

Druhý zápas proti Florbal Teplice B zažil náš tým něco nepředstavitelného. Po dvou třetinách jsme prohrávali 4:7, ovšem se začátkem 3. třetiny zavelel svým gólem kapitán Jiří Šolta a odstartoval obrat, který vyústil až v potyčku. Konečný stav 9:7, nejlepším hráčem se stal Jiří Hádek, který získal 5 bodů. (ONLINE)

Po prvních dvou zápasech se nacházíme na 4. místě se třemi body. Nejlepšími hráči jsou Jiří Hádek 5 bodů (2B, 3A), Jiří Šolta též s 5 body (2B, 3A) a Ondřej Cvekl se 3 body (3B). Skvěle si vedli i gólmani Matěj Fišer a Václav Nejman. Václav je 2. nejlepším gólmanem v soutěži s 53,3%  úspěšností zákroků a s pouze se 7 obdrženými góly.

Muži „B“

Muži „B“ pořádali svůj první turnaj sezóny na „Neklance“, kde se střetli s týmy DDM Dynamo Teplice B a Florbal Ústí C. První zápas proti týmu z Teplic zvládli borci na jedničku, výrazně jim k tomu pomohl svým hattrickem hráč Mikoláš Malý. Konečný stav 5:3 (ONLINE)

Druhý zápas nedopadl podle představ. První branku si omylem skopl patou Lukáš Bittner do naší klece, na další gól si museli diváci 20 minut počkat. Vyrovnávací branku vstřelil Michal Rott. Ovšem soupeři už jsme se pak gólově nepřiblížili.  Konečné skóre utkání 3:7. (ONLINE)

Po prvním domácím turnaji se Muži „B“ drží na 5. místě se třemi body. Nejlepšími hráči jsou Mikoláš Malý se 3 body (3B), Michal Rott se 3 body (2B, 1A) a Ondřej Kavalír se 3 body (3A). Velmi dobře si vede i po prvním kole gólman Dominik Whitehead, který je na celkovém čtvrtém místě s úspěšností zákroků a s počtem obdržených branek.

Muži „C“

Naše „Céčko“ moc nezvládlo vstup do sezóny, kdy ze tří zápasů se jim nepovedlo ani jeden vyhrát. K tomu se jim povedlo vstřelit pouze 6 gólů. My jim, přesto držíme  palce a doufáme, že se po pauze vrátí v lepší formě.
Odehráli zápasy proti Fbc Falcons LTM – skóre 4:10(ONLINE), Gardenline Litoměřice – 2:11 (ONLINE) a No name – 0:15 (ONLINE).
Lídři v bodování jsou Jan Urban se 3 body (3G), Ondřej Kára se 3 body (2G, 1A) a Patrik Fridrych se 2 body (2A).

Junioři

Junioři jsou jediná kategorie, které se povedlo odehrát čtyři soutěžní utkání před vyhlášením nouzového stavu. Oba dva turnaje odehráli v Kadani, kde se střetli s týmy FBC Jazzmani Žatec, 1. FBC DDM Děčín IV, Florbal Chomutov B a TJ Lokomotiva Louny. První dva zápasy proti týmům z Žatce a Děčína prohráli 3:11 (ONLINE) a 2:12 (ONLINE). Druhý turnaj, ovšem předvedli sílu a šikovnost když získali 4 body za remízu 6:6 (ONLINE) s Chomutovem a výhru nad Louny (ONLINE).

Lídry kanadského bodování jsou Ondřej Kára, který se 17 body (11B, 6A) vévodí nejen v bodování týmu, ale i soutěže, dále vévodí i v počtu trestných minut. Dalšími lídry v týmu jsou David Karpíšek 4 body (3B, 1A) a Dominik Uhlíř 4 body (1B, 3A). V gólmanských statistikách vyniká Dominik Whitehead, který je se svoji úspěšností 75,61% na 6. místě v tabulce.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *