Červen 2021

16.8.2021

Červen 2021

Vážení florbalový příznivci, opět se vracíme zpět, po dlouhé době plné obav o sportování. Jsme rádi, že můžeme oznámit zahájení klubovou činnost. 

6. florbalové narozeniny

Naplno jsme se rozjeli po oslavě šestých florbalových narozenin našeho milovaného klubu, které jsme uspořádali 29. května 2021. Měli jsme možnost po dlouhé době vidět svoje spoluhráče a naskočit spolu na hrací plochu a užít si trochu toho florbalu. Byl uspořádán turnaj pro kategorie od přípravky až po dorost. Junioři a muži se pro tentokrát turnaje neúčastnili. Dále byla pro děti možnost využít pár venkovních aktivit jako slalom s míčkem na lžící střelba na našem venkovním střeleckém place nebo skákání v pytlích, samozřejmě nesměli chybět odměny. Dále bylo pod pergolou zřízeno občerstvení, kde nesměla chybět pípa a gril. Bohužel letos nebyli kvůli nedohrané sezóně vyhlášeni nejlepší hráči jednotlivých kategorií.

Novinky

Focení

Po začátku sportování, avšak ještě venkovním, proběhlo focení jednotlivých kategorií, kde u některých bohužel došlo k prořídnutí našich řad.  Děkujeme Mirce Karpíškové za focení a úpravu fotek. Fotografie jednotlivých kategorií viz níže.

Opětovné trénování a trénování sezóně 2021/22

Po proběhlé oslavě klubových narozenin došlo k restartu florbalové činnosti na sto procent. Trénování venku i vevnitř zahájili všechny kategorie.  Proto jsme se zavčasu vrhli na tvorbu tréninkového plánu pro příští sezónu.

Změny ve vedení

 Po čtyřech letech se opět mění nejvyšší pozice v našem oddíle, kterou vykonával Zděnek Hájek, který tuto funkci vykonával od sezóny 17/18. Novým předsedou byl vybrán Mikoláš Malý.

Rozloučení se Zdendou

 1. Jaký je důvod tvého konce v klubu? Svou činnost jsem ukončil z časových důvodů. Nyní je potřeba znovu rozběhnout činnost a zaběhlou rutinu a já jsem si uvědomil, že bych tomu nemohl věnovat klubu stejnou míru úsilí jako na začátku. Z toho důvodu jsem hledal nástupce, který díky nedávno vzniklé situaci ohledně stopky amatérského sportu může většinu věcí od začátku přizpůsobit podle sebe.
 2. Co ti dali ty roky ve vedení organizace? Rozhodně respekt k lidem, kteří dokáží obětovat svůj volný čas a energii nezištně pro ostatní. Díky těmto lidem se daří zajistit chod našeho klubu.
 3. Myslíš si, že od tvého nástupu se roudnický florbal posunul? Posun byl vidět každou sezónu ať na úrovni klubové nebo herní. Velikým přínosem je větší hala na Neklance s povrchem vhodným pro florbal. Náš areál na PL je pro nás tou nejsilnější věcí pro florbalisty z klubu. Zejména jeho přístupnost během prázdnin, kdy se hráči společně schází v hale nad rámec tréninků.
 4. Co dále vnímáš jako pozitiva a směřování k lepšímu? Vnitroklubová organizace a komunikace s veřejností se celkově zlepšila. Herně byl vidět také posun rok do roku ve všech kategoriích.
 5. V čem myslíš, že se klubu nedaří? Nedaří se nám nábor dlouhodobě masivní nábor nových členů do mládežnických kategorií. Také minulou sezónu můžu označit za sezónu, kterou jsme přetrpěli.
 6. Plánuješ ještě nějaký návrat k trénování? Aktuálně nedokážu říci, ale vím že, pokud bych se vracel, chtěl bych působit u nejmladší kategorie.
 7. Chceš říci něco na závěr? Chtěl bych poděkovat, všem trenérům, hráčům, spoluhráčům, rodičům a taky všem ostatním, kteří jakkoliv podpořili klub za jejich pomoc.

Rozhovor s novým předsedou Mikolášem Malým

 1. Už si přemýšlel jakým směrem klub vést? Obzvlášť po roce a půl kdy byli děti prakticky bez sportu tak spousta dětí ztratila chuť sportovat. Vídíme to I u nás jak spousta dětí skončila jednak s florbalem nebo sportem úplně. Rád bych abychom dětem dokázali vrátit nadšení a lásku ke sportu jako takovému. Chtěl bych klub vézt jako klub pro každého bez rozdílů. Každý si tu najde svoje místo.
 2. Vnímáš nějaké slabiny na které se chceš zaměřit? Rád bych rozšířil členskou základnu. A to jak hlavně nejmenších kategorií. Stejně tak počet trenérů. Mým cílem je aby byli ideálně u každé kategorie 2 lide (trenér + asistent). Je těžké najít někoho kdo bude rád věnovat svůj volný čas dětem, ale věřím, že se najde někdo kdo se k nám přidá.
 3. Plánuješ rozšíření klubových akcí? Rozhodně bych rád pokračoval v klubových akcích, které jsou tradičně každý rok (ples, florbalové narozeniny apod.). Já osobně vidím jako nutnost uspořádat nějaké náborové akce. Déle pak sjednocené klubové oblečení jak pro trenéry, tak pro hráče.
 4. Myslíš, že tě takhle profese někam posune ? Vnímám to tak, že mi ta fuknce dá spoustu zkušeností. Čas ukáže kolik pozitivních a kolik těch negativních.
 5. Na závěr bych rád poděkoval Zdendovi Hájkovi za to jak klub přebral jako předseda vlastně ze dne na den. Odvedl pro klub a všechny jeho členy pořádný kus práce a za to mu patří obrovské poděkování od všech co májí s naším klubem něco společného.

Prodej klubového oblečení

 Vyprodáváme sklady – na naší facebookové stránce jsme zveřejnili klubové oblečení k prodeji. Zatím se jedná pouze o staré kolekce a zbytky kolekcí. Pokud máte o nějakou věc zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Soustředění jsou připravené

 Náš klub se rozhodl nepodlehnout panice a uspořádat čtyři letní soustředění, z toho tři se budou odehrávat na naší sportovní hale Pod Lipou a jedno bude opět v Hořicích. První, kdo odstartuje letošní letní přípravu je kategorie budoucích dorostenců, kteří začnou hned 3.7.  a skončí 10.7.

Tapety

Náš klub nechal na Vánoce udělat tapety na mobilní zařízení, jelikož to zaregistrovala jenom půlka osob, tak se marketingové oddělení klubu rozhodlo připomenout, kde je najdete.

ODKAZ

Letní turnaje

Během letních prázdnin se A-tým zúčastní jako každý rok prestižního turnaje Czech Open. Minulý rok se mužům povedlo postoupit mezi 32 nejlepších a kluci rozhodně chtějí i letos pořádně máknout a dostat se ještě dál. Dále se muži zúčastní poháru Českého florbalu, který se koná ke konci srpna. I vloni dosáhli Ačkaři skvělého výsledku, když postoupili až do 3. Kola, kde se utkali s T.B.C. Králův Dvůr. Dorostenci vyrazí konečně na Nisa Open.

Placení příspěvků v nové sezóně a hráčských licencí

Placení příspěvků se mění na tuhle sezónu. Klub všem, kteří vloni v sezóně 2020/21 zaplatil plnou částku 3 500 Kč, odpustí tuto částu a musí zaplatit jenom 1000 Kč.  Platba hráčské licence se též mění (ale podle podmínek od ČFU), kdo zaplatil vloni plnou částku 500 Kč, letos aby mu byl povolen start zaplatit pouze 100 Kč.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *